Samtec Inc. TW-15-03-T-D-380-105
Part No.:
TW-15-03-T-D-380-105
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-03-T-D-380-105 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.050" (1.270mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)