Samtec Inc. TW-15-01-L-D-160-080
Part No.:
TW-15-01-L-D-160-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-01-L-D-160-080 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.083" (2.108mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)