Samtec Inc. TW-15-01-L-D-150-085
Part No.:
TW-15-01-L-D-150-085
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-01-L-D-150-085 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.088" (2.235mm)
Length - Stack Height:
0.150" (3.810mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)