Samtec Inc. TW-15-01-G-S-120-135
Part No.:
TW-15-01-G-S-120-135
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 15POS
Shipping
TW-15-01-G-S-120-135 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
15
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.135" (3.429mm)