Samtec Inc. TW-14-09-L-D-183-100
Part No.:
TW-14-09-L-D-183-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 28POS
Shipping
TW-14-09-L-D-183-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.173" (4.394mm)
Length - Stack Height:
0.183" (4.658mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)