Samtec Inc. TW-14-09-G-S-200-110
Part No.:
TW-14-09-G-S-200-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-14-09-G-S-200-110 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.146" (3.708mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)