Samtec Inc. TW-14-08-T-D-470-265
Part No.:
TW-14-08-T-D-470-265
Description:
CONN BRD STACK 2.00 28POS
Shipping
TW-14-08-T-D-470-265 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height:
0.470" (11.938mm)
Length - Tail:
0.265" (6.731mm)