Samtec Inc. TW-14-07-T-D-170-165
Part No.:
TW-14-07-T-D-170-165
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-14-07-T-D-170-165 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.417" (10.592mm)
Length - Stack Height:
0.170" (4.318mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)