Samtec Inc. TW-14-07-T-D-170-065
Part No.:
TW-14-07-T-D-170-065
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-14-07-T-D-170-065 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.517" (13.132mm)
Length - Stack Height:
0.170" (4.318mm)
Length - Tail:
0.065" (1.651mm)