Samtec Inc. TW-14-03-L-D-280-125
Part No.:
TW-14-03-L-D-280-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 28POS
Shipping
TW-14-03-L-D-280-125 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.280" (7.112mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)