Samtec Inc. TW-14-03-G-S-290-120
Part No.:
TW-14-03-G-S-290-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-14-03-G-S-290-120 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.125" (3.175mm)
Length - Stack Height:
0.290" (7.366mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)