Samtec Inc. TW-14-02-L-D-160-085
Part No.:
TW-14-02-L-D-160-085
Description:
CONN BRD STACK 2.00 28POS
Shipping
TW-14-02-L-D-160-085 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.132" (3.353mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)