Samtec Inc. TW-14-02-L-D-120-100
Part No.:
TW-14-02-L-D-120-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 28POS
Shipping
TW-14-02-L-D-120-100 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)