Samtec Inc. TW-14-02-G-S-120-130
Part No.:
TW-14-02-G-S-120-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-14-02-G-S-120-130 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.127" (3.226mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)