Samtec Inc. TW-14-01-L-D-120-120
Part No.:
TW-14-01-L-D-120-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 28POS
Shipping
TW-14-01-L-D-120-120 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.083" (2.108mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)