Samtec Inc. TW-14-01-G-S-125-080
Part No.:
TW-14-01-G-S-125-080
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Shipping
TW-14-01-G-S-125-080 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
14
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height:
0.125" (3.175mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)