Samtec Inc. TW-13-12-T-D-734-178
Part No.:
TW-13-12-T-D-734-178
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-12-T-D-734-178 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.198" (5.029mm)
Length - Stack Height:
0.734" (18.644mm)
Length - Tail:
0.178" (4.521mm)