Samtec Inc. TW-13-12-T-D-630-240
Part No.:
TW-13-12-T-D-630-240
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-12-T-D-630-240 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.630" (16.000mm)
Length - Tail:
0.240" (6.096mm)