Samtec Inc. TW-13-12-L-S-935-100
Part No.:
TW-13-12-L-S-935-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 13POS
Shipping
TW-13-12-L-S-935-100 Information
Number of Positions:
13
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height:
0.935" (23.749mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)