Samtec Inc. TW-13-12-G-S-640-310
Part No.:
TW-13-12-G-S-640-310
Description:
CONN BRD STACK 2.00 13POS
Shipping
TW-13-12-G-S-640-310 Information
Number of Positions:
13
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.640" (16.256mm)
Length - Tail:
0.310" (7.874mm)