Samtec Inc. TW-13-10-L-D-380-100
Part No.:
TW-13-10-L-D-380-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-10-L-D-380-100 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)