Samtec Inc. TW-13-10-L-D-375-090
Part No.:
TW-13-10-L-D-375-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-10-L-D-375-090 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.149" (3.785mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)