Samtec Inc. TW-13-10-L-D-340-120
Part No.:
TW-13-10-L-D-340-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-10-L-D-340-120 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.154" (3.912mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)