Samtec Inc. TW-13-10-L-D-200-118
Part No.:
TW-13-10-L-D-200-118
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-10-L-D-200-118 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
26
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.296" (7.518mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)