Samtec Inc. TW-13-09-T-T-183-090
Part No.:
TW-13-09-T-T-183-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 39POS
Shipping
TW-13-09-T-T-183-090 Information
Number of Positions:
39
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.183" (4.650mm)
Length - Stack Height:
0.183" (4.658mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)