Samtec Inc. TW-13-09-L-D-197-120
Part No.:
TW-13-09-L-D-197-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-09-L-D-197-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.139" (3.531mm)
Length - Stack Height:
0.197" (5.004mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)