Samtec Inc. TW-13-09-L-D-180-090
Part No.:
TW-13-09-L-D-180-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-09-L-D-180-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.186" (4.724mm)
Length - Stack Height:
0.180" (4.572mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)