Samtec Inc. TW-13-09-L-D-160-100
Part No.:
TW-13-09-L-D-160-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-09-L-D-160-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.196" (4.978mm)
Length - Stack Height:
0.160" (4.064mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)