Samtec Inc. TW-13-09-L-D-145-120
Part No.:
TW-13-09-L-D-145-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-09-L-D-145-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.191" (4.851mm)
Length - Stack Height:
0.145" (3.683mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)