Samtec Inc. TW-13-07-T-D-520-085
Part No.:
TW-13-07-T-D-520-085
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-07-T-D-520-085 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.147" (3.734mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.200mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)