Samtec Inc. TW-13-07-T-D-200-150
Part No.:
TW-13-07-T-D-200-150
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-07-T-D-200-150 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
26
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.402" (10.200mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)