Samtec Inc. TW-13-07-T-D-122-190
Part No.:
TW-13-07-T-D-122-190
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-07-T-D-122-190 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.440" (11.176mm)
Length - Stack Height:
0.122" (3.099mm)
Length - Tail:
0.190" (4.826mm)