Samtec Inc. TW-13-07-G-S-400-250
Part No.:
TW-13-07-G-S-400-250
Description:
CONN BRD STACK 2.00 13POS
Shipping
TW-13-07-G-S-400-250 Information
Number of Positions:
13
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)