Samtec Inc. TW-13-05-L-D-380-090
Part No.:
TW-13-05-L-D-380-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-05-L-D-380-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.124" (3.150mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)