Samtec Inc. TW-13-05-L-D-340-105
Part No.:
TW-13-05-L-D-340-105
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-05-L-D-340-105 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.149" (3.785mm)
Length - Stack Height:
0.340" (8.636mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)