Samtec Inc. TW-13-05-L-D-335-142
Part No.:
TW-13-05-L-D-335-142
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-05-L-D-335-142 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.142" (3.600mm)