Samtec Inc. TW-13-05-L-D-325-140
Part No.:
TW-13-05-L-D-325-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-05-L-D-325-140 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.129" (3.277mm)
Length - Stack Height:
0.325" (8.255mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)