Samtec Inc. TW-13-04-L-D-425-065
Part No.:
TW-13-04-L-D-425-065
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-04-L-D-425-065 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height:
0.425" (10.800mm)
Length - Tail:
0.065" (1.651mm)