Samtec Inc. TW-13-04-L-D-315-150
Part No.:
TW-13-04-L-D-315-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-04-L-D-315-150 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)