Samtec Inc. TW-13-04-G-S-325-090
Part No.:
TW-13-04-G-S-325-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 13POS
Shipping
TW-13-04-G-S-325-090 Information
Number of Positions:
13
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.325" (8.255mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)