Samtec Inc. TW-13-03-S-S-188-174
Part No.:
TW-13-03-S-S-188-174
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 13POS
Shipping
TW-13-03-S-S-188-174 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
13
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.173" (4.394mm)
Length - Stack Height:
0.188" (4.775mm)
Length - Tail:
0.174" (4.420mm)