Samtec Inc. TW-13-03-L-D-232-238
Part No.:
TW-13-03-L-D-232-238
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-03-L-D-232-238 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height:
0.232" (5.893mm)
Length - Tail:
0.238" (6.045mm)