Samtec Inc. TW-13-03-L-D-190-110
Part No.:
TW-13-03-L-D-190-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-03-L-D-190-110 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.235" (5.969mm)
Length - Stack Height:
0.190" (4.826mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)