Samtec Inc. TW-13-03-G-S-295-140
Part No.:
TW-13-03-G-S-295-140
Description:
CONN BRD STACK 2.00 13POS
Shipping
TW-13-03-G-S-295-140 Information
Number of Positions:
13
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.295" (7.493mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)