Samtec Inc. TW-13-02-L-D-146-167
Part No.:
TW-13-02-L-D-146-167
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-02-L-D-146-167 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.064" (1.626mm)
Length - Stack Height:
0.146" (3.708mm)
Length - Tail:
0.167" (4.242mm)