Samtec Inc. TW-13-01-L-D-123-100
Part No.:
TW-13-01-L-D-123-100
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 26POS
Shipping
TW-13-01-L-D-123-100 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
26
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.123" (3.124mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)