Samtec Inc. TW-12-12-T-D-870-120
Part No.:
TW-12-12-T-D-870-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-12-T-D-870-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.870" (22.098mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)