Samtec Inc. TW-12-12-F-D-785-140
Part No.:
TW-12-12-F-D-785-140
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-12-12-F-D-785-140 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.785" (19.939mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)