Samtec Inc. TW-12-09-L-D-260-095
Part No.:
TW-12-09-L-D-260-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-09-L-D-260-095 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height:
0.260" (6.604mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)