Samtec Inc. TW-12-09-L-D-192-118
Part No.:
TW-12-09-L-D-192-118
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Shipping
TW-12-09-L-D-192-118 Information
Number of Positions:
24
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.146" (3.708mm)
Length - Stack Height:
0.192" (4.877mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)